Česky
Sledujte nás:

Slavnostní otevření laboratoře robotické rehabilitace v Kladně

BTL_Web_News_Instalace_Kladno_960x300_4

 

VYBAVILI JSME LABORATOŘ ROBOTICKÉ REHABILITACE?

Dne 10.12.2019 se v Kladně konalo slavnostního otevření Laboratoře robotické rehabilitace, speciálního výukového pracoviště Fakulty biomedicínské inženýrství. Záměrem bylo vytvořit špičkové studijní pracoviště, kde se budou budoucí biomedicínští inženýři seznamovat s nejmodernějšími robotickými a pokročilými rehabilitačními systémy.

BTL zdravotnická technika, a.s. je generálním dodavatelem těchto technologií, které budou určovat směr vývoje v oblasti rehabilitační techniky. Je to nebývale skvělý počin, který se nám společně povedl.

Mezi instalované přístroje patří: 

Antigravitační trenažér chůze AlterG® . Výjimečnost zařízení spočívá v antigravitačním efektu, zjednodušeně ve snižování vlastní hmotnosti pacienta. Nastavení zatížení pacienta jeho vlastní vahou je plynulé v rozsahu 20−100 % hmotnosti.

Robotické zařízení pro asistovaný nácvik chůze Reo Ambulator® .  ReoAmbulator byl navržen tak, aby pomáhal překonat postižení dolních končetin. ReoAmbulator – nejpokročilejší řešení pro nácvik chůze, které již od fáze vývoje a uvedení na trh implementovalo nefi xovaný, volný pohyb pánve zajišťující a respektující fyziologický pohybový stereotyp dolních končetin. Tímto přístupem byl nastaven standard a směr vývoje roboticky asistované rehabilitace chůze.

Kompletní technologické řešení pro rehabilitaci ruky a horní končetiny Gloreha®. Tento modulární systém umožnuje prizpusobit terapii dle pacientových potreb ve všech fázích jeho rehabilitacního procesu.

Zpětnovazení, herně motivační systém MediTutor® . Systém MediTutor se skládá z jednotlivých modulů HandTutor, ArmTutor, LegTutor a 3DTutor. Systém je určen pacientům s pohybovou dysfunkcí hlavy, trupu, horních a dolních končetin.

 

Podívejte se na pár fotek ze slavnostního otevření: