Česky
Sledujte nás:

Fyzioterapie pro post-covid pacienty

27. ledna 2021

BTL_Blog_Article-1-banner_EN100_small5

 

Pacienti, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a absolvovali klinickou léčbu, mohou být zapojeni do respirační fyzioterapie. Proč? Existuje řada lidí, kteří se nakazili COVID-19, absolvovali klinickou léčbu, ale ne všichni jsou 100% zdraví. Přibližně 10–15 % případů má horší průběh onemocnění a okolo 5 % je průběh vážný. Právě u těchto pacientů se mohou po prodělané nemoci projevit respirační problémy.

Fyzioterapie může být přínosem při léčbě respiračních potíží pacientů, kteří se úplně nezotavili z COVID-19. Plicní rehabilitace se zaměřuje na zvládnutí akutních a chronických respiračních stavů a ​​má za cíl zlepšit fyzické zotavení po akutním onemocnění.

Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou, vyvolávající intenzivní, ale jemné kontrakce dýchacích svalů. Cílem plicní rehabilitace pomocí Super Inductive System je posílení bránice, mezižeberních svalů a zvýšení krevního oběhu v hrudní oblasti.

Již byla provedena řada případových studií u post-covid pacientů, které hodnotily účinnost během čtyřtýdenní komplexní rehabilitace, která spočívala v posílení dýchacích svalů a léčbě muskuloskeletálních poruch u centrálního motorického poškození. Po čtyřtýdenním programu intenzivní rehabilitace bylo pozorováno výrazné zlepšení spirometrických parametrů i zlepšení pohybového aparátu pacienta. Závěrem je, že SIS lze účinně integrovat do komplexní fyzioterapeutické léčby a pokrýt různé terapeutické účinky.