Česky
Sledujte nás:

Fyzioterapie pro post-covid pacienty

27. ledna 2021

BTL_Blog_Article-1-banner_EN100_small5

 

Pacienti, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a absolvovali klinickou léčbu, mohou být zapojeni do respirační fyzioterapie. Proč? Existuje řada lidí, kteří se nakazili COVID-19, absolvovali klinickou léčbu, ale ne všichni jsou 100% zdraví. Přibližně 10–15 % případů má horší průběh onemocnění a okolo 5 % je průběh vážný. Právě u těchto pacientů se mohou po prodělané nemoci projevit respirační problémy.

Fyzioterapie může být přínosem při léčbě respiračních potíží pacientů, kteří se úplně nezotavili z COVID-19. Plicní rehabilitace se zaměřuje na zvládnutí akutních a chronických respiračních stavů a ​​má za cíl zlepšit fyzické zotavení po akutním onemocnění.

Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou, vyvolávající intenzivní, ale jemné kontrakce dýchacích svalů. Cílem plicní rehabilitace pomocí Super Inductive System je posílení bránice, mezižeberních svalů a zvýšení krevního oběhu v hrudní oblasti.

Již byla provedena řada případových studií u post-covid pacientů, které hodnotily účinnost během čtyřtýdenní komplexní rehabilitace, která spočívala v posílení dýchacích svalů a léčbě muskuloskeletálních poruch u centrálního motorického poškození. Po čtyřtýdenním programu intenzivní rehabilitace bylo pozorováno výrazné zlepšení spirometrických parametrů i zlepšení pohybového aparátu pacienta. Závěrem je, že SIS lze účinně integrovat do komplexní fyzioterapeutické léčby a pokrýt různé terapeutické účinky.

Webové stránky určeny pouze odborníkům

Webové stránky BTL zdravotnická technika, a.s. jsou určeny výhradně odborníkům dle zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy ve znění pozdějších předpisů.
Odborník ve smyslu §2a zákona číslo 40/1995 Sb., je osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro nebo zdravotní služby poskytovat. Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika.

Pokud budete pokračovat na tyto stránky, prohlašujete, že jste:
  • odborníkem ve smyslu zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s definicí pojmu "odborník" dle zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převáženě pro odborníky

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky.

Omlouváme se, ale naše webové stránky jsou určeny pouze odborníkům v souladu s platnou legislativou.

Pro informace o produktech, terapiích a službách nás můžete kontaktovat:

BTL zdravotnická technika, a.s.
Šantrochova 16, 162 00 Praha 6
Tel: 235 363 606
Mail obchod@btl.cz