Česky
Sledujte nás:

Pomáháme tam, kde je potřeba

20. ledna 2021

Minulý rok byl výjimečný. Situace, která nastala, přinutila většinu lidí i firem hodně přemýšlet, hodně věcí změnit, chovat se k sobě jinak a více si pomáhat.  I my jsme se snažili pomoci tím, co umíme nejlépe a k čemu máme potřebný potenciál. Zprovoznili jsme linku na výrobu respirátorů FFP2 a během neskutečně krátké doby jsme dokončili a zcertifikovali vlastní plicní ventilátory, které jsme zdarma distribuovali všude tam, kde jich bylo třeba. Stálo to nesmírné úsilí, ale dobrá věc se podařila a nás naplňuje velkou hrdostí, že jsme i my měli tu čest svým dílem přispět. Pevně věříme, že situace se bude v průběhu nového roku stabilizovat.

 

VENTILÁTORY DO NEMOCNIC

„Vzhledem k rostoucímu počtu pacientů s koronavirem může každý plicní ventilátor zachránit celou řadu životů. Daru od skupiny BTL si proto nesmírně vážíme, protože díky němu máme mnohem větší šanci zvládnout toto těžké období. Ventilátory začneme okamžitě využívat a stanou se zásadní součástí naší výbavy nejen pro léčbu onemocnění covid-19,“ uvádí MUDr. Petr Geřábek, ředitel nemocnice Kutná Hora.

Touto cestou bychom chtěli veřejně poděkovat společnosti BTL zdravotnická technika, a.s. , která naší nemocnici , respektive pro péči o její pacienty, darovala 5 kusů plicních ventilátorů typu BTL-606 včetně potřebného příslušenství. Tyto přenosné plicní ventilátory budou využity převážně u pacientů anesteziologicko-resuscitačního oddělení , případně u pacientů vyžadujících plicní ventilaci s potřebou převozu k nějakému vyšetření (např. pomocí zobrazovacích metod a pod.). Děkujeme Nemocnice Hranice a.s.

„Darované ventilátory jsou pro nás velkou pomocí v boji s pandemií koronaviru. Díky zaškolení zdravotnického personálu můžeme navíc novou techniku začít okamžitě využívat. Velmi si proto vážíme rychlé reakce BTL," řekl ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

„Tuto nabídku jsme rozhodně uvítali a společnosti BTL za dar velmi děkujeme. Darované plicní ventilátory budou primárně sloužit pro potřebu interního oddělení,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice s upřesněním, že bezprostředně po dodání proběhlo zaškolení personálu pro práci s těmito novými přístroji tak, aby se mohly začít ihned používat.

...

A další nemocnice po celé republice.

BTL_Blog_2021_Pomahame_960x600_v2

 

VENTILÁTORY PRO MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ

Ministerstvo zdravotnictví od nás obdrželo na základě darovací smlouvy celkem 100 transportních plicních ventilátorů a 100 000 respirátorů třídy FFP2. Plicní ventilátory a respirátory v celkové hodnotě přes 10 milionů korun bude resort zdravotnictví distribuovat mezi vybrané nemocnice. Dalších 200 plicních ventilátorů jsme darovali přímo jednotlivým nemocnicím na základě jejich individuálních poptávek. 

„Jedná se o významnou pomoc českému zdravotnictví, a to navíc v době, která je více než složitá. O to hodnotnější tato pomoc je a velmi si jí vážím. Díky společnosti BTL ventilátory najdou uplatnění nejen v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví, ale i v ostatních, kde budou právě potřeba,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Hned po vypuknutí pandemie jsme měli potřebu pomoci. Našim českým vývojářům se podařilo v rekordním čase vyvinout a vyrobit kvalitní respirátory a záhy na základě volné licence americké firmy i vlastní plicní ventilátory,” uvedl Tomáš Drbal, ředitel společnosti BTL.

..................................................................................................................................................................................................................................................

DÁREK PRO JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Tisková zpráva: „Pětadvacet tisíc respirátorů putuje celý tento týden v autě do zařízení pro seniory v Česku. Firma BTL se tak stala tisícinásobným Ježíškovým vnoučetem. Její sklad teď sice asi trochu zeje prázdnotou, ale tato Ježíškova vnoučata jistě naopak zažívají pocit naplnění. A tak je to vždycky, když něco dáte. Moc děkujeme všem, kteří pomáhají seniorům a pracovníkům domovů ustát tuto nelehkou dobu a přinášejí lepší náladu."

 

Jsme velice rádi, že jsem mohli pomoci. Nesmírně si vážíme obětavé práce našich zdravotníků 💙

 

Webové stránky určeny pouze odborníkům

Webové stránky BTL zdravotnická technika, a.s. jsou určeny výhradně odborníkům dle zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy ve znění pozdějších předpisů.
Odborník ve smyslu §2a zákona číslo 40/1995 Sb., je osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro nebo zdravotní služby poskytovat. Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika.

Pokud budete pokračovat na tyto stránky, prohlašujete, že jste:
  • odborníkem ve smyslu zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s definicí pojmu "odborník" dle zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převáženě pro odborníky

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky.

Omlouváme se, ale naše webové stránky jsou určeny pouze odborníkům v souladu s platnou legislativou.

Pro informace o produktech, terapiích a službách nás můžete kontaktovat:

BTL zdravotnická technika, a.s.
Šantrochova 16, 162 00 Praha 6
Tel: 235 363 606
Mail obchod@btl.cz