Česky
Sledujte nás:

PRVNÍ REHABILITAČNÍ POST-COVID CENTRUM V EVROPĚ

3. února 2021

BTL_Blog_Article-2-banner_EN100_small1

 

Většina lidí, kteří se nakazí koronaviem (COVID-19), se uzdraví. Přibližně 10–15 % nakažených může mít těžší průběh a u dalších 5 % může být průběj kritický. Lidé s těžkou infekcí COVID-19 trpí nízkou hladinou kyslíku v krvi. Pacienti s dýchacími obtížemi kvůli viru mohou mít zhoršenou funkci plic, které nebudou schopny správně rozvádět kyslík po těle.

Plicní rehabilitace je první volbou pro lidi, kteří mají sníženou respirační kapacitu plic. V Polsku bylo otevřeno první evropské rehabilitační post-covid centrum, které využívá technologii BTL Super Inductive System.

„Moji spolupracovníci z ministerstva zdravotnictví a ministerstva vnitra mi řekli, že toto je první v Evropě, ale raději říkám jedno z prvních rehabilitačních center v Evropě,“ řekl premiér Mateusz Morawiecki.

„V rámci projektu bude provedena rehabilitace dýchacího systému po COVID-19, která zcela sníží účinky onemocnění a zlepší kvalitu funkce plic po infekci“ - uvedl zástupce centra.

Lékařské zařízení má 60 lůžek a je vybaveno plicní technologií BTL: Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou, vyvolávající intenzivní, ale jemné kontrakce dýchacích svalů. Cílem plicní rehabilitace pomocí Super Inductive System je posílení bránice, mezižeberních svalů a zvýšení krevního oběhu v hrudní oblasti.

Inovativní rehabilitační program zahrnuje 3týdenní pobyt v post-covid centru. Paní Yvona Ryndak je jednou z prvních pacientek, které dokončily pilotní rehabilitační program po COVID-19, její zkušenosti můžete sledovat ve videu:

Webové stránky určeny pouze odborníkům

Webové stránky BTL zdravotnická technika, a.s. jsou určeny výhradně odborníkům dle zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy ve znění pozdějších předpisů.
Odborník ve smyslu §2a zákona číslo 40/1995 Sb., je osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro nebo zdravotní služby poskytovat. Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika.

Pokud budete pokračovat na tyto stránky, prohlašujete, že jste:
  • odborníkem ve smyslu zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s definicí pojmu "odborník" dle zákona číslo 40/1995 Sb.
  • se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převáženě pro odborníky

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky.

Omlouváme se, ale naše webové stránky jsou určeny pouze odborníkům v souladu s platnou legislativou.

Pro informace o produktech, terapiích a službách nás můžete kontaktovat:

BTL zdravotnická technika, a.s.
Šantrochova 16, 162 00 Praha 6
Tel: 235 363 606
Mail obchod@btl.cz