Česky
Sledujte nás:

PRVNÍ REHABILITAČNÍ POST-COVID CENTRUM V EVROPĚ

3. února 2021

BTL_Blog_Article-2-banner_EN100_small1

 

Většina lidí, kteří se nakazí koronaviem (COVID-19), se uzdraví. Přibližně 10–15 % nakažených může mít těžší průběh a u dalších 5 % může být průběj kritický. Lidé s těžkou infekcí COVID-19 trpí nízkou hladinou kyslíku v krvi. Pacienti s dýchacími obtížemi kvůli viru mohou mít zhoršenou funkci plic, které nebudou schopny správně rozvádět kyslík po těle.

Plicní rehabilitace je první volbou pro lidi, kteří mají sníženou respirační kapacitu plic. V Polsku bylo otevřeno první evropské rehabilitační post-covid centrum, které využívá technologii BTL Super Inductive System.

„Moji spolupracovníci z ministerstva zdravotnictví a ministerstva vnitra mi řekli, že toto je první v Evropě, ale raději říkám jedno z prvních rehabilitačních center v Evropě,“ řekl premiér Mateusz Morawiecki.

„V rámci projektu bude provedena rehabilitace dýchacího systému po COVID-19, která zcela sníží účinky onemocnění a zlepší kvalitu funkce plic po infekci“ - uvedl zástupce centra.

Lékařské zařízení má 60 lůžek a je vybaveno plicní technologií BTL: Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou, vyvolávající intenzivní, ale jemné kontrakce dýchacích svalů. Cílem plicní rehabilitace pomocí Super Inductive System je posílení bránice, mezižeberních svalů a zvýšení krevního oběhu v hrudní oblasti.

Inovativní rehabilitační program zahrnuje 3týdenní pobyt v post-covid centru. Paní Yvona Ryndak je jednou z prvních pacientek, které dokončily pilotní rehabilitační program po COVID-19, její zkušenosti můžete sledovat ve videu: