Česky
Sledujte nás:

Stáhněte si katalog BTL Protect & Care

BTL Protect & Care

BTL Protect & Care znamená prevenci, pomoc, diagnostiku a rehabilitaci během pandemie.

Nejjednodušší, ale vysoce účinnou formou prevence je nošení kvalitního respirátoru. WHO doporučuje respirátory třídy FFP2. Má vysokou filtrační schopnost chránit vás i ostatní. Vyberte si ze dvou různých tvarů pro celodenní (Flat-fit) nebo přerušované nošení (C-fit). Naše respirátory vyrábíme v Benešově.

BTL-606 je přenosný ventilátor, který pomáhá a umožňuje invazivní a neinvazivní ventilaci u pacientů v kritickém stavu. Zařízení umožňuje asistované dýchání pacienta během spontánní inhalace, což snižuje problémy se synchronizací dýchacího úsilí pacienta.

Moderní řešení umožňuje bezpečné diagnostické sdílení dat, okamžitý přístup k informacím a pohodlí pro pacienty a zaměstnance. Sdílení údajů, více než kdy předtím, umožňuje zajistit potřebnou kardiopulmonální diagnostiku bez významných omezení. Síťová řešení spolu s excelentními technologiemi BTL pro kardiologii splňují všechny náročné požadavky nemocničního provozu.

Plicní rehabilitace se stává celosvětovým důležitým tématem, protože může zlepšit příznaky, kvalitu života a funce plic u pacientů s chronickým respiračním onemocněním. Možná právě vaši pacienti, kteří trpí například chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), cystickou fibrózou, astmatem nebo plicní hypertenze, potřebují plicní rehabilitaci. Může také zlepšit každodenní život lidí, kteří mají skoliózu nebo jiné zdravotní problémy, které omezují funkci plic. Plicní rehabilitace je skvělá terpie před a po transplantaci plic nebo rakovině plic.

Sledujte naše sociální sítě a podělte se o své zkušenosti, naučte se nové metody. Sdílejme informace, které mohou pomoci zachránit nebo zlepšit životy lidí.

PREVENCE

BTL-Flat-Fit-Respirator-box_368x245px

FLAT-FIT RESPIRÁTOR

 1. Vysoká filtrační účinnost pro vaše bezpečí
 2. Žádné bolavé otlaky na nose a za ušima
 3. Snadné dýchání díky nízkému odporu
 4. Dostatek prostoru pro ústa pro pohodlnou komunikaci
BTL-C-Fit-Respirator-box_368x245px

C-FIT RESPIRÁTOR

 1. Vysoká filtrační účinnost s nízkým dechovým odporem
 2. Snadné uchycení za uši pro rychlou manipulaci
 3. Ochrana proti vzdušným částicím, virům a bakteriím
 4. Přizpůsobí se většině tvarů obličejů

Plicní ventilátor

_BTLCares_img2

BTL-606 PŘENOSNÝ PLICNÍ VENTILÁTOR

 • Trvalý pozitivní tlak v dýchacích cestách (CPAP)
 • Ventilace s podporou tlaku při apnoe (PSV / ST)
 • Asistovaná ventilace, řízená podle tlaku (P A / C)
 • Asistovaná ventilace, řízená podle objemu (V A / C)
 • Synchronizovaná zástupná ventilace řízená podle objemu (V SIMV)
 • Synchronizovaná zástupná ventilace řízená podle tlaku (P SIMV)
 • Obohacení kyslíkem je k dispozici pomocí nízkotlakého zdroje kyslíku

DIAGNOSTIKA

_BTLCares_img3

KARDIODIAGNOSTIKA

Vyhodnocení v minimálním čase, pohodlí pro pacienty i lékaře, bezpečné sdílení dat

Moderní řešení umožňuje bezpečné diagnostické sdílení dat, okamžitý přístup k informacím a pohodlí pro pacienty a zaměstnance. Sdílení údajů, více než kdy předtím, umožňuje zajistit potřebnou kardiopulmonální diagnostiku bez významných omezení.

Síťová řešení spolu s excelentními technologiemi BTL pro kardiologii splňují všechny náročné požadavky nemocničního provozu.

_BTLCares_CARDIO_img1

CPET

Ať už se jedná o vyhodnocení tolerance hypoxie nebo diagnostiku intolerance zátěže, systém BTL CPET poskytuje přesné výsledky, které se zobrazují v uživatelsky přívětivém softwaru.

 • Optimalizované zobrazení dat
 • Pohodlná kalibrace
 • Minimální provozní náklady
_BTLCares_CARDIO_img2

Klidové EKG

Všechna EKG BTL jsou navržena tak, aby současně se snadným ovládáním splňovala i ty nejnáročnější požadavky odborníků v rámci kardiologické diagnostiky.

V kombinaci se softwarem BTL CardioPoint ECG umožňuje naše řešení porovnávat záznamy EKG, sdílet je a exportovat do lékařských systémů třetích stran.

Spirometrie

Spirometrie BTL umožňuje provádění testů FVC, SVC a MVV, které jsou v souladu se standardy ATS/ERS. Výběr požadované prediktivní normy vám poskytne automatickou interpretaci z ATS, BTS, Enright a GOLD.

Spirometrie BTL je univerzálně použitelná pro všechny pacienty. Díky široké škále prediktivních norem, systém okamžitě poskytne hodnoty pro každého pacienta podle věku, pohlaví nebo etnického původu.

_BTLCares_CARDIO_img3

EKG Holter

Vyhodnocení Holterovského záznamu za minimální dobu a s maximální přesností? BTL CardioPoint-Holter byl specificky navržen s cílem šetřit čas lékaře. Kromě excelentní kvality signálu nabízí velký počet unikátních nástrojů pro ověření výsledků automatické diagnostiky.

Naše úsilí o co nejlepší detekci fibrilace síní vyústilo v 99,5% senzitivitu i u pacientů s paroxysmální formou poruchy.

_BTLCares_CARDIO_img4

ABPM

BTL CardioPoint ABPM využívá unikátní metodu postupné deflace, která zaručuje spolehlivé měření hodnot tlaku krve. Tato technologie spolu s našimi algoritmy zaručuje spolehlivé klinické výsledky, splňující přísné požadavky podle nejnovějších standardů BHS, AAMI a IEC.

Velmi tichý provoz, nízká hmotnost a malé rozměry přináší vašim pacientům pohodlí a umožní pokračovat ve všech každodenních činnostech bez omezení. Tři velikosti manžet zajistí bezproblémové vyšetření pro jakéhokoliv pacienta.

_BTLCares_CARDIO_img5

PLICNÍ REHABILITACE

_BTLCares_img9

SUPER INDUCTIVE SYSTEM

Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou a díky lichoběžníkové amplitudové modulaci vyvolává intenzivní, ale přesto jemné, kontrakce dýchacích svalů. Super Inductive System posiluje bránici, mezižeberní svaly a zlepšuje oběh krve v oblasti hrudníku.

MUDr. Miloš Barna z Barna Medical hovoří o post-covidové léčbě s využitím Super Inductive System.

_BTLCares_img10

VYSOKOVÝKONOVÝ LASER & ROBOTICKÝ SCANNING SYSTÉM

VYSOKOVÝKONOVÝ LASER & ROBOTICKÝM SCANNING SYSTÉM je bezobslužná terapie, kterou lze použít k plicní rehabilitaci za účelem odstranění důsledků plicního onemocnění jako bolesti zad a hrudníku, bolesti svalů a spazmy kvůli neefektivním dechovým vzorcům.

Unikátní kombinace 30 W výkonu a vlnové délky 1 064 nm umožňuje ošetření i hluboko ležících tkání s maximální úlevou od bolesti. Systém umožňuje provádět silně termické terapie na velkých plochách v krátkém čase.

Výhody laserové terapie podle MUDr. Jaroslava Větvičky. 

_BTLCares_img11

TR-THERAPY

TR-Therapy vychází z kombinace manuálních dovedností terapeuta a tkáňově selektivního zahřívání vysokofrekvenční elektromagnetickou energií. TR-Therapy vede k hypertermii hlubokých tkání s cílem uvolnit bolestivé body a relaxovat svaly. Uvolněním a protažením měkkých tkání dolní hrudní apertury můžete přímo ovlivnit bránici, která je hlavním dýchacím svalem. Toto je perfektní start pro průběh respirační fyzioterapie!

Podívejte se na video TR-Therapy a plicní rehabilitace a zjistěte více o všech výhodách pro vaše pacienty!

_BTLCares_img12

BTL-4000 SMART & PREMIUM

BTL-4000 je vysoce pokročilý systém, který obsahuje všechny čtyři modality: elektroterapii, ultrazvuk, low-level laserovou terapii a magnetoterapii, kterou lze použít v plicní rehabilitaci.

ODBORNÍCI

MUDr. Jaroslav Větvička - Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost jsou nejčastější pozůstatky prodělané infekce COVID-19. Jaká má doporučení léčby MUDr. Jaroslav Větvička, zadkladatel a vedoucí lékař Centra zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace?

MUDr. Miloš Barna - Barna Medical, s.r.o. - Praha

Snížená výkonnost, únava, vyčerpání, dušnost – to jsou nejčastější pozůstatky prodělané nemoci covid-19. A to i u trénovaných osob, sportovců, kteří nemoc prodělali. O to více je podle lékaře a vedoucího kliniky rehabilitačního lékařství Barna Medical Miloše Barny důležité obecně využít i různé podpůrné metody pro léčbu.

Juan José Bernal Arreola MD - Esport Medicine clinic Tijuana, Mexiko

Inovativní léčba pacientů s post-covidovým syndromem pomocí vysokovýkonového laseru a Super Inductive System.

ČLÁNKY, INFORMACE, STUDIE

BTL_Blog_Article-1-banner_EN100_small_368_245

Fyzioterapie pro post-covidové pacienty

Pacienti, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a absolvovali klinickou léčbu, mohou být zapojeni do respirační fyzioterapie. Proč? Existuje řada lidí, kteří se nakazili COVID-19, absolvovali klinickou léčbu, ale ne všichni jsou 100% zdraví. Přibližně 10–15 % případů má horší průběh onemocnění a okolo 5 % je průběh vážný. Právě u těchto pacientů se mohou po prodělané nemoci projevit respirační problémy.

BTL_web_videos_368x245_Janske-lazne

Post-covidová léčba v Janských Lázních

V Janských Lázních mají s léčbou respiračních onemocnění velké zkušenosti. V současné době je hodně pacientů, kteří trpí tzv. post-covidovým syndromem. Mimo jiné v Janských Lázních využívají také přístroj BTL Super Inductive System. Jak léčba probíhá? Podívejte se na video.

BTL_Blog_Article-2-banner_EN100_small_348_245

První post-covidové centrum v Evropě

Plicní rehabilitace je první volbou pro lidi, kteří mají sníženou respirační kapacitu plic. V Polsku bylo otevřeno první evropské rehabilitační post-covid centrum, které využívá technologii BTL Super Inductive System.

SIS_-_study_3_graph_1_368_245

Aplikace magnetoterapie pacientům s COVID-19

FACEBOOK BTL

_BTLCares_SHIELD

Připojte se k nám na sociálních sítích a buďte v obraze

Webové stránky určeny pouze odborníkům

Webové stránky BTL zdravotnická technika, a.s. jsou určeny výhradně odborníkům dle zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy ve znění pozdějších předpisů.
Odborník ve smyslu §2a zákona číslo 40/1995 Sb., je osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro nebo zdravotní služby poskytovat. Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika.

Pokud budete pokračovat na tyto stránky, prohlašujete, že jste:
 • odborníkem ve smyslu zákona číslo 40/1995 Sb.
 • se seznámil/a s definicí pojmu "odborník" dle zákona číslo 40/1995 Sb.
 • se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převáženě pro odborníky

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky.

Omlouváme se, ale naše webové stránky jsou určeny pouze odborníkům v souladu s platnou legislativou.

Pro informace o produktech, terapiích a službách nás můžete kontaktovat:

BTL zdravotnická technika, a.s.
Šantrochova 16, 162 00 Praha 6
Tel: 235 363 606
Mail obchod@btl.cz